Logowanie

parafia@jozef-robotnik.pl

ul. Chopina 158a, 96-500 Sochaczew

(46) 863-30-16

Nabożeństwo majowe

30 maja 2020

W naszym kościele nabożeństwo majowe sprawujemy każdego dnia miesiąca maja o godzinie 17.30. Zapraszamy.

Ewangelia (J 19, 25-27)

Obok krzyża Jezusa stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.

W roku 966 Polska i Kościół podały sobie ręce, a chrzest Mieszka I i jego drużyny oraz głoszenie Ewangelii pośród Polan wprowadziły Polskę do rodziny krajów cywilizacji śródziemnomorskiej czyli europejskich.

Kościół przyniósł Polsce Chrystusa to znaczy klucz do zrozumienia tej wielkiej i podstawowej rzeczywistości, jaką jest człowiek. (…) I dlatego Chrystusa nie można wyłączać z dziejów człowieka w jakimkolwiek miejscu na ziemi. Nie można też bez Chrystusa zrozumieć dziejów polski przede wszystkim jako dziejów ludzi, którzy przeszli i przechodzą przez tę ziemię. JP II

Żadna kapliczka zrośnięta z naszym krajobrazem, nie powstała bez głębszej przyczyny. Te znaki to zmaterializowane akty dziękczynienia za uratowanie komuś życia lub wybawienie z opresji; niekiedy chęć utrwalenia miejsca jakiegoś wydarzenia, a może nawet olśnienia fundatora jakąś myślą, która nawiedziła go, gdy samotny szedł lub jechał konno pośród rozległych pól.  Wiktor Zin

 

Święta Maryjo Matko Boża - módl się za nami

Matko Kościoła - módl się za nami

Uzdrowienie chorych - módl się za nami

Królowo rodzin  - módl się za nami

Królowo Polski - módl się za nami

"Maryja jest Matką gotową nieść pomoc i pocieszenie, Matką współczującą, opatrznościową i proszącą. Uczestniczy ona w radości i smutku zwykłych ludzi ".

Bp Wiesław Śmigiel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parafia Św. Józefa Robotnika

w Sochaczewie

ul. Chopina 158a

96-500 Sochaczew

(48) 46 863-30-16

parafia@jozef-robotnik.pl